skandinaavia,  valge ja helge

Kodu sisekujundus Skandinaavia stiilis

Skandinaavia stiil mõjub interjööris alati puhtalt ja kargelt ning ei leidu ühtegi eluruumi, kuhu ta oma ülimas lihtsuses ei sobiks.  Oma olemuselt on skandinaavia stiilis kodu rahulik, puhas, lihtne ja funktsionaalne ning põhivärvid mida interjööris kasutada on hallid, valged, must ja kõik mahedad heledad toonid, sh pastelsed. Skandinaavialik viimistlus lähtub rusikareeglist “vähem on rohkem”. Kujundamise põhimõte seisneb ülimas lihtsuses, mis teebki stiili väga populaarseks üle maailma. Skandinaavia interjöör kui stiil sai alguse 1950ndatel ning kogus taas populaarsust 90ndatel.

Skandinaavia stiilis sisearhitektuur sisaldab väga palju puitmaterjali, mis on ka tihti peamine kasutatav materjal interjööris. Puitu näeb nii magamistoas, vannitoas köögis kui ka igal pool mujal elamises ning oma stiililt on kasutatav mööbel lihtne ning ilma dekoratsioonideta. Just see teeb mööbli funktsionaalseks ja atraktiivseks.

 

Meiegi hindame kõrgelt puitu ja naturaalseid materjale oma loodud interjöörides. Viimistluselt äärmiselt vaoshoitud interjöörid muudab elavaks ja hubaseks detailideni läbimõeldud mööbli- ja aksessuaarivalik. Skandinaavia mööbel on lihtne, elegantne ja tihti vintaažiliku ja ka antiikse joonega.

 

Valgustus on Skandinaavia interjööris väga oluline faktor. Suur osa aastast on meil väljas pimedus, seetõttu tuleb panustada valgusküllusele ruumides. Valgustuses kasutame pigem mitut valgusallikat kui ühte ja ainsat – üldvalgus, meeleoluvalgus jne. Paigutades põrandalambid ja laualambid erinevatesse kohtadesse kodus, saame luua hubase ja valgusküllase kodu. Valgusti ei ole ainuüksi funktisonaalne ese, vaid ka pilkupüüdev disainiobjekt, mis ruumi kujundusele palju juurde annab. Lisaks tavalisele põhivalgusele on soovitatav kasutada ka aksentvalgusteid, mis mõnusa meeleolu loovad. Asetades laualambid ja põrandalambid kodus erinevatesse kohtadesse, on võimalik luua valgusküllane kodu, mis näeb ka huvitav ja stiilne välja.

 

Naturaalne, avar ning puhaste joontega  see ongi skandinaavia stiili olemus

 

 

Üks olulisemaid aspekte ideaalse tulemuse saavutamiseks on kindlasti ka soe puitpõrand. See pakub kargel talveõhtul mõnusat jalgealust ja toob tuppa naturaalsust. Seinavärvidena on peamiselt kasutusel valge või muud heledad toonid, mis annavad toale avarust. Heledad seinad aitavad ka aknast tuleval päevavalgusel tagasi ruumi peegelduda.