Nõuandenurk

Mida pidada silmas köögi planeerimisel

Kui tekib vajadus kööki planeerida ja tellida, siis on esimeseks küsimuseks- millises stiilis ja mis materjalidega köögimööbel lahendada?
Kuna valikuid salongides on nii palju, siis ilmselgelt on keeruline ja stressi tekitav selles infotulvas ellu jääda.


Kodudisaineri soovitus on eelkõige läbi mõelda, kas te olete nn trende järgiv inimene? Kas soovite, et teie uus kodu saab viimase trendi järgi sisustatud või on teie elustiil ja maitsemeel siiski veidi teistsugune? Arvestage, et trendid muutuvad ja ülehomme on ilmselt moes midagi hoopis muud ning te ei suuda lõputult moevooludega võidu joosta. Köök võiks olla investeering 15-ks kuni 20-ks aastaks. Trendidest olulisem on teie elustiil ja omanäolisus. Iga köök võiks olla piisavalt ainulaadne ja just teie nägu. Köögilahendus peaks teenima teie söögitegemise harjumusi. Esmalt pange paika funktsionaalsus ja seejärel mõelge kui trendikas või millises stiilis tuleb visuaalne pool. 


Materjale on saadaval väga palju ja väga erinevas hinnaklassis. Tänapäeval on võimalik lahendada köögimööbel väga stiilselt ja maitsekalt ka lihtsamate ja odavamas hinnaklassis olevate materjalidega. Loomulikult on võimalik uute ja moodsate materjalidega hõljuda ka kosmilistesse kõrustesse. Ikka vastavalt tellija võimalustele ja lõputule disaineri fantaasiale.


Selleks ongi mõistlik pöörduda spetsialistide poole, kes sellega igapäevaselt tegelevad ja kes tunnevad erinevate materjalide omadusi ning nende eripärasid. On oluline teada kuidas mingi materjal mingis kontekstis käitub ja mida kus ja miks eelistada. Kui funktsionaalne pool on paigas saabub õnnis loomingine hetk kus on võimalus lendu lasta lõputult fantaasiat. Soovitavalt arvestades reaalseid tehniliselt korrektseid lahendusi ja kvaliteetset lõpptulemust. 

Kõige alus on köögi põhjaplaan

Kõigepealt paneme paika köögi põhjaplaani ning arutame läbi teie vajadused ning paigutuse, mis sobiks teie elustiiliga just kõige paremini.

3D visuaal

3D pilt annab suurepärase ülevaate planeeritavast köögist ning võimaldab aru saada, kas kõik on täpselt nii nagu soovitud.