hygge,  skandinaavia

Hygge

Hygge eesmärk on leida mugavus, rahulolu ja soojus väikestes ja rahustavates asjades. Luua turvaline keskkond oma sõpradele ja perele. Taanist pärit kontseptsioon viitab rahutundele ja selles on palju väikeseid detaile, mis aitavad luua interjöörielementide visuaalse ja kombatava efekti abil hygge-atmosfääri, samuti vähendada teie stressitaset. Selle idee lisamine sisekujundusse aitab inimestel oma igapäevaelule lihtsal viisil veidi rõõmu lisada.

Kõik värvid, mille lisate oma hygge kujundusele, peavad aitama luua harmooniat ja rahu.  Selleks soovitame alati eelistada neutraalseid, sooje ja pastelseid värve nagu helehallid, pruunid, ja roostetoonid, beežid ja kreemid, et luua endale ja teie lähedastele mugav ruum. Meie mõistes võiks see ka  olla kodu, kus saad alati lõõgastuda ning puhata diivanil, kus sind ümbritsevad mõnusad padjad ja pleedid. Erinevad valgustid ja küünlad hoolitsevad vajadusel ka mahedama valguse eest. 

Taani hygge konseptsiooni eesmärk on leida mugavus, rahulolu ja soojus väikestes ja rahustavates asjades nagu hubane atmosfäär või soe sõprustunne. Õnnetunde loomine pisikeste ja lihtsate asjadega.

 

Selles Rootsis asuvas eramus kasutasime ainult naturaalseid materjale ning lisasime pehmust ning hubasust erinevate tekstiilidega. Lisasime ruumi ka palju küünlaid, mis annavad pimedatele õhtutele rahustava ja lõõgastava õhtustiku.